Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu

oraz

Publiczne Przedszkole w Strzebiniu


wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Dzień postaci z bajek w naszej szkole.

Poniedziałek, 5 Listopad 2018

Dzisiaj przypada "Dzień postaci z bajek". Z tej okazji uczniowie klas młodszych mogli przyjść do szkoły w baśniowych przebraniach. Na lekcjach pojawiły się wróżki, czarownice, królewny, piraci i inne bajkowe postacie. Do szkoły przybyły dzieciaczki z przedszkola " Leśne ludki " i "Słoneczko".☺️ Goście obejrzeli przedstawienie przygotowane na ten dzień przez Kółko teatralne pt. " Jaś i Małgosia". Dzieci bawiły się rozwiązując bajkowe zagadki.Przy okazji rozstrzygnięty został konkurs" Czytaj z gangiem słodziaków". Wśród oddanych kart rozlosowano 14 nagród książkowych. [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu

Strona Główna

20 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki

Chętni uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe, nie do pary skarpetki, aby wyrazić swoją solidarność, tolerancję oraz akceptację wobec osób z Zespołem Downa. To wyjątkowy symbol różnorodności i przypomnienie, że każdy z nas jest inny – i właśnie to czyni nas wyjątkowymi

Warto również wspomnieć, że w klasach 1–3 odbywały się pogadanki poświęcone tematyce Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który przypada 21 marca. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Zespół Downa oraz jak ważne są empatia, szacunek i otwartość wobec innych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu

Pasowanie na czytelnika.

W środę, 18 marca, uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas uroczystego apelu dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu kółka teatralnego "O wilku i siedmiu koźlątkach", wysłuchały piosenek przygotowanych przez koleżanki i kolegów z klas drugich, wysłuchały skargi książki i dowiedziały się, w jaki sposób dbać o wszystkie wypożyczone z biblioteki książeczki. Po uroczystym ślubowaniu uczniowe klas pierwszych otrzymali piękne dyplomy, zakładki, list do rodziców oraz książki podarowane przez Instytut Książki.
Bardzo cieszymy się z nowych czytelników i czekamy na nich w bibliotece szkolnej.
Wniosek i zgłoszenie dostępne tutaj
Szukaj